Zima w Szczawnicy

Szczawnica to miasto położone w województwie małopolskim, pomiędzy Pieninami a Beskidem Sądeckim. Oprócz swej funkcji uzdrowiskowej oferuje wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Bardzo atrakcyjna jest zimą, kiedy przekształca się w ośrodek sportów zimowych. Coraz chętniej odwiedzana jest przez miłośników białego szaleństwa, gdyż posiada jedną z najlepszych baz noclegowych w polskich górach. Obejmuje ona zarówno luksusowe pensjonaty oraz hotele, jak i tańsze kwatery o podstawowym standardzie. Nocleg (http://meteor-turystyka.pl – noclegi / Szczawnica) można wyszukać łatwo i szybko korzystając z internetu. Znajdziemy tam opisy obiektów, zdjęcia oraz opinie turystów.

Szczawnica to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Panują tu doskonałe warunki śniegowe. Dzięki swoistemu mikroklimatowi oraz systemowi naśnieżania sezon narciarski trwa tutaj aż cztery miesiące, stwarzając możliwość uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego oraz snowboardingu. Oprócz tego można wybrać się na przejażdżkę skuterem śnieżnym lub kuligiem z zaprzęgiem konnym. Na terenie miasta i w okolicach funkcjonuje kilkanaście tras zjazdowych, które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. W samym centrum Szczawnicy działa krzesełkowa kolej linowa na Palenicę. Do dyspozycji narciarzy są tutaj cztery trasy. Trudna, sztucznie naśnieżania, posiadająca homologację FIS Palenica I o długości 1000 m. Trasa rodzinna Palenica II o długości 1800 m, do jazdy rekreacyjnej. Szafranówka I to łatwa trasa o długości 400 m. Szafranówka II o długości 500 m polecana jest średnio zaawansowanym. Natomiast snowboardziści na szczycie góry mogą potrenować jazdę na śnieżnej rynnie, czyli tzw. half-pipe. Szczawnica posiada dobrze przygotowane i wyposażone zaplecze narciarskie. Liczne wyciągi, wypożyczalnie sprzętu, brak tłumów na stokach oraz wiele punktów gastronomicznych umożliwiają wspaniały i aktywny zimowy wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>