Zamki w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W Polsce mamy masę przeróżnych ciekawych zamków, które pochodzą sprzed wielu wieków. Jura Krakowsko-Częstochowska jest takim rejonem, gdzie jest ich całkiem sporo. Warto odwiedzić przepiękny kamienny zamek, znajdujący się w Mirowie. Pochodzi on z dosyć odległych czasów, ponieważ aż z XIV wieku. Niewiele zamków w Polsce prezentuje się tak okazale, pomimo tego, że są w części uszkodzone. Ten w Mirowie jest prawdziwym obiektem o charakterze średniowiecznym. Oglądając go, widzimy surowy, chłodny klimat budowli, który jak najbardziej pasuje właśnie do budowli stworzonych w tamtym okresie. Zamek ten jest w rękach prywatnych. Warto wybrać się w jego okolice, aby móc podziwiać ten przepiękny i ciekawy obiekt architektoniczny.

Drugim również wartym uwagi jest na pewno Zamek Bobolice, całkowicie odmienny od tego, który został przedstawiony powyżej. Jest to obiekt odrestaurowany, co możemy zauważyć już na samym wejściu. Prezentuje się on tak, jakby dopiero co został wybudowany. Widać wysiłek włożony w jego renowację, co oczywiście może zachęcić do tego, aby to miejsce odwiedzić. Jak większość zamków w rejonie, powstał on również w okolicach XIV wieku. Warto odwiedzić to miejsce, tym bardziej, że oprócz zwiedzania, możemy również w okolicy coś zjeść, a także się zatrzymać. Dla tych, którzy poszukują noclegu, może być to naprawdę świetna okolica, można stąd wyruszać na zwiedzanie innych miejsc. Atrakcją może być również tutejsza legenda, mówiąca o straszącej w tym zamku Białej Damie, czyli kobiecie, która została tu dawniej zamordowana.

W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nie jest łatwo o miejsca noclegowe, dlatego warto dokonywać wcześniejszych rezerwacji. Baza [info: noclegi Jura – spis] to głównie pensjonaty i niewielkie hotele, które zlokalizowane są w rejonie. Nie ma ich jednak zbyt wielu i istnieje ryzyko, że będziemy musieli poszukiwać noclegu w znacznej odległości od miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć. Na pewno warto przyznać, że Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje dobre warunki dla turystów, jednak w przypadku noclegów w pobliżu zamków – oferują one stosunkowo wysokie ceny. Konkurencja jest tutaj bardzo mała, a chętnych stosunkowo wielu, więc jest to zapewne właśnie tym spowodowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>