Zakopane i przykładowe atrakcje

Wiadomo, jak to z gustami ludzkimi bywa – jedni preferują jeziora, inni morze, jeszcze inni – góry. A nawet wśród tych, którzy zdecydują się wybrać w góry, znajdą się z pewnością Ci, którzy wybiorą się w niższe partie, takie jak Beskid Niski czy Bieszczady, a może Góry Stołowe. Znajdą się też tacy, którzy z ochotą wybiorą się na najwyższe szczyty w polskich górach. A Tatry są wspaniałe o każdej porze roku – czy to wiosna, czy jesień, lato, czy zima. W Tatrach jest wszystko co piękne, wszystko – co kochać można. Jeżeli należysz do tej grupy, która wybiera się tego roku w Tatry, powinieneś naprawdę rozważyć swój pobyt w Zakopanem. Powodów jest tysiąc, albo i więcej. Przede wszystkim miasto to nazywane jest stolicą Tatr, jest umieszczone u podnóża tych gór. Dzięki temu jest świetnym punktem, z którego warto zaczynać i kończyć swoje wycieczki na szczyty. Baza noclegowa Zakopanego jest przygotowana na prawie dwukrotność liczby, jaka stanowi liczbę jego mieszkańców (zarezerwujesz na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zakopane,0.html). W ostatnich latach noclegi Zakopane uznawane były za najtańsze w porównaniu do innych miejscowości turystycznych, co może być dodatkowym plusem, jeżeli chodzi o rozważania dotyczące miejsca swojego urlopu. Załóżmy, że masz już zarezerwowane miejsca noclegowe na czas pobytu.

Jeżeli nie wiesz za bardzo, jak spędzić swój wolny czas, pomijając oczywiście same wędrówki po górach, pozwól nam przedstawić Ci kilka ciekawych atrakcji, na które musisz koniecznie zwrócić uwagę. Pierwszą z nich jest kolej na Kasprowy Wierch. Jest to miejsce obligatoryjne do skorzystania nawet dla uczniów szkół podstawowych, dlatego jeśli nigdy z niej nie korzystałeś wcześniej, teraz bezwzględnie powinieneś! Będziesz miał szansę spojrzenia na Tatry z zupełnie innej perspektywy, a widoki z pewnością Cię zachwycą. Cena biletu jest zupełnie przystępna i warta takich wrażeń!

Krupówki – to magiczne miejsce powinien znać każdy prawdziwy Polak, a jest to nazwa głównej i najważniejszej ulicy w Zakopanem. Co się na niej dzieje? Same pyszności, to po pierwsze. Po drugie, Muzeum Tatrzańskie imienia doktora Tytusa Chałubińskiego, a po trzecie – Dworzec Tatrzański. Plus jeszcze wiele innych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>