Zakochaj się w Borsku

Borsk to mała wioska, gdyż liczy niespełna trzystu mieszkańców, których śmiało można nazwać szczęśliwcami, bo mogą mieszkać w niezwykłym otoczeniu polskiej przyrody. Miejscowość znajduje się wśród magicznego Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Znajdziemy w nim niezwykłą sieć wód, która kształtem przypomina krzyż. Widok z lotu ptaka na tę bajkową krainę zapiera dech w piersiach. Można śmiało porównać ją nie tylko do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, ale nawet do egzotycznej i tropikalnej Amazonii. Tymczasem to wciąż nasz kraj, nasza piękna i cudowna Polska.

Co można robić w tak pięknych okolicznościach? Przede wszystkim odpoczywać. Czy może być coś piękniejszego od spokojnego relaksu czy to na leżaku, czy bezpośrednio na trawie na łonie natury? Śpiew ptaków, szum liści drzew i tylko Ty. Dużym atutem tego miejsca jest także jego położenie. W pobliżu nie ma żadnych dużych miast ani zakładów przemysłowych, dzięki czemu powietrze jest bardzo czyste. Podobną klasą czystości mogą pochwalić się także miejscowe zbiorniki wodne. Największym jeziorem w pobliżu jest Jezioro Wdzydze, które jest rajem dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Istnieje możliwość uprawiania różnego rodzaju wodnej aktywności. Największą popularnością cieszą się kajakarstwo oraz żeglarstwo. Równie chętnie wypożyczane są sprzęty do windsurfingu, kitesurfingu oraz rowerki wodne. Miejscowe wody obfitują także w liczne gatunki ryb, które skutecznie przyciągają doświadczonych jak i totalnych amatorów wędkarstwa.

Borsk stara się ciągle rozwijać. Walczy o miano coraz bardziej popularniejszego kierunku na wakacje. Jednak nie chce niszczyć tego, co ma najpiękniejsze, czyli niepowtarzalnych walorów przyrodniczych. Baza noclegowa i gastronomiczna wyglądają całkiem pokaźnie i turyści mają w czym wybierać [➝]. Noclegi w Borsku stanowią przestronne domki letniskowe oraz klimatyczne gospodarstwa agroturystyczne. Z pewnością w tych obiektach można najlepiej poczuć nie tylko klimat wsi, ale także relaks. Kontakt z naturą i zwierzętami to doskonałe bodźce dla rozwoju dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>