Wypoczynek nad Bałtykiem – Mielno

Mała nadmorska miejscowość położona 12 kilometrów od Koszalina – Mielno to znakomite miejsce na wypoczynek. Chcąc skorzystać z oferowanych atrakcji warto zatrzymać się tu na dłużej. Położenie miejscowości sprawia, że bez problemu możemy przemieścić się po okolicznych wioskach, by móc zachwycić się ich pięknem. Lista hoteli i ośrodków turystycznych oferujących nocleg ​jest bardzo długa. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce na pobyt.  

Oczywistą zaletą tej miejscowości jest dostęp do Bałtyku. Chociaż morska woda nie osiąga tak wysokiej temperatury jak morza położone na południu Europy, to w okresie letnim spokojnie możemy korzystać z jego walorów i zażywać morskich kąpieli. Wzdłuż plaży znajdują się liczne kawiarnie i restauracje oraz co najlepsze nad morzem – smażalnie ryb. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z tych obiektów możemy udać się na spacer rozciągającą się wzdłuż morza promenadą.  

Jeśli morze i plaża to dla nas za mało, Mielno ma do zaoferowania jezioro. Atrakcji na jeziorze Jamno jest cała długa lista. Po pierwsze plażę nadmorską można zamienić na tę położoną nad jeziorem. Dobrą wiadomością dla osób aktywnych jest to, że w pobliżu jeziora znajdują się liczne wypożyczenie sprzętu wodnego, które urozmaicą nam pobyt. Dzięki wypożyczonym akcesoriom możemy miło spędzić czas nad jeziorem. Niewątpliwą atrakcją są rejsy wycieczkowe. Mały stateczek Mila wypływa codziennie. Osoby, które lubią wędkować oraz ci, którzy chcieliby spróbować, mogą wykupić zezwolenie i cieszyć się ta formą spędzania czasu.

Okoliczne miejscowości również zachęcają do przyjazdu tutaj. Jedną z największych atrakcji jest latarnia morska w Gąskach. Została ona zbudowana zimą na przełomie 1877 i 1878 roku. Jest ona drugą co do wielkości latarnią morską znajdującą się na polskim wybrzeżu. Jej wysokość to ponad 50 metrów, by dostać się na szczyt należy pokonać 190 schodów. Widok jaki rozpościera się z tarasu latarni jest w stanie wynagrodzić nam trud wspinaczki. 

Drugą ciekawą pobliską miejscowością jest Sarbinowo. Wzdłuż plaży wybudowany jest mur, który ma zapobiegać podmywaniu brzegów, a oprócz tego stanowi on promenadę, po której można spacerować. Głównym zabytkiem jest XIXwieczny kościół parafialny z wyjątkowymi witrażami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>