Wypoczynek aktywny i bierny – Hel

Wakacje w pełni, a ty jeszcze nie wiesz gdzie w tym roku zabierzesz swoją rodzinę na letni wypoczynek? Jeżeli dotychczas wszystkie wakacje spędzaliście w górach, to może przyszedł czas na drobną odmianę i warto tego lata udać się na wczasy nad Bałtyk? Polskie morze co prawda jest znacznie chłodniejsze niż na przykład Morze Śródziemne ale pod względem ilości atrakcji turystycznych nie ustępuje mu nawet na krok. Wakacje nad morzem warto sobie wcześniej dokładnie zaplanować, tak aby znaleźć czas na poznanie jak największej ilości urokliwych zakątków i ciekawych zabytków. Przebywając nad wodą możesz równie dobrze godzinami wylegiwać się na czystej, piaszczystej plaży jak i spędzać wolny czas w sposób aktywny.

Hel, podobnie jak całe wybrzeże jest w ciągu wakacji bardzo chętnie odwiedzany przez wczasowiczów, skutkiem czego może okazać się, że cała baza noclegowa będzie zajęta. Aby zabezpieczyć się na taką okoliczność, to warto zadbać na kilka miesięcy przed planowanym urlopem o rezerwację noclegu. Pełny wykaz miejsc w których możesz wykupić pobyt w przystępnej cenie znajdziesz na stronie internetowej gminy Hel. Wystarczy, że zadasz wyszukiwarce internetowej pytanie o „tanie nocowanie na Helu”. 

Jeżeli z natury jesteś osobą aktywną, to w centralnej części Wybrzeża czeka na Ciebie prawdziwy raj. Wyjątkowy klimat panujący w Zatoce Puckiej sprawia, że masowo zjeżdżają tu miłośnicy surfowania na desce. W okolicy znajduje się również wiele znakowanych szlaków rowerowych umożliwiających organizowanie całodziennych wycieczek. Na prawdziwych miłośników kolarstwa czeka nie lada wyzwanie. Za zdobycie 20 pieczątek z okolicznych torów rowerowych mogą oni otrzymać tytuł Zdobywcy Szlaków Rowerowych Kaszub Północnych. W okolicy organizowane są również liczne imprezy sportowe, w których można wziąć zarówno czynny udział albo po prostu tylko kibicować.

Jeżeli należysz do osób preferujących bierny odpoczynek, to również nie będziesz narzekał na nudę. Rozległe, piaszczyste plaże oraz strzeżone kąpieliska zapewnią ci bezpieczny wypoczynek. Możesz również wybrać się na zwiedzanie okolicznych muzeów. Największą popularnością cieszy się helskie Fokarium oraz Dom Morświna. Ciekawą atrakcją jest również możliwość rejsu statkiem turystycznym po Morzu Bałtyckim. Tramwajem Wodnym możesz na Hel dopłynąć z Gdańska oraz Sopotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>