Wśród sosnowych lasów Łukęcina

Wśród letników, którzy lubią wypoczywać nad morzem, wciąż sporą popularnością cieszy się urlop nad Bałtykiem w jednym z tamtejszych kurortów. Turystów przyciągają zarówno szerokie plaże pokryte drobnym, jasnym piaseczkiem, jak i niesamowita nadmorska przyroda, objęta ochroną na terenach rezerwatów. Wczasowicze cieszą się także na myśl o przyjrzeniu się wyniosłym wydmom, strzelistym klifom i smaganym wiatrem nadbrzeżnym lasom. Jedną z takich wiosek, które latem zapraszają turystów, stanowi również Łukęcin.

Zaciszna baza noclegowa w tej osadzie [więcej na: noclegi Łukęcin – spis] położona jest nieopodal plaży, do której trzeba dojść kilkaset metrów przez las, a następnie zejść po schodkach. Tutejsze kąpielisko uchodzi za jedno z najpiękniejszych nad Bałtykiem, a w sezonie można się na nim spokojnie kąpać pod nadzorem ratownika. Nawet podczas wakacji okolica pozostaje dosyć cicha i odludna, gdyż tłumy gości gromadzą się głównie w dużych miastach nadmorskich. Na plaży nie ma tutaj zbyt wielu wypoczywających, ale funkcjonuje za to podstawowa infrastruktura, na przykład toalety i zjeżdżalnia dla dzieci.

Wędrując po tutejszej plaży wzdłuż brzegu, przechodzi się przez przepiękną okolicę o niezwykłych walorach przyrodniczych. Warto zwrócić uwagę na wydmy porośnięte cennymi roślinami nadmorskimi, pamiętając jednak, że nie wolno na nie wchodzić, aby nie uszkodzić delikatnej struktury. W pobliżu Łukęcina króluje przyjemny i korzystny dla zdrowia mikroklimat, ponieważ oddycha się tu czystym powietrzem wysyconym solą morską, bogatym w jod i sole mineralne. W dodatku pobliskie lasy sosnowe produkują olejki eteryczne, które jeszcze podnoszą walory zdrowotne okolicy.

W samym Łukęcinie nie ma za bardzo co robić poza plażowaniem, ale idąc wzdłuż kąpieliska można dojść do sąsiednich osad, takich jak Dziwnówek, Pobierowo, Pustkowo czy Dziwnów. W tych miejscowościach znajduje się parę atrakcji turystycznych, w tym obiekty sportowe, rozrywkowe i historyczne. W sezonie na wybrzeżu odbywa się także sporo imprez kulturalnych, takich jak festiwale i koncerty. Dla gości, którzy spędzają tam letnie noclegi Łukęcin okaże się wspaniałym miejscem do plażowania, a zarazem bazą do wypadów po wybrzeżu. Wczasowicze, którzy wypoczywają w tym kurorcie, mogą pospacerować po ciekawym krajobrazowo długim odcinku plaży, a przy okazji zwiedzić pobliskie wioski i zaliczyć w nich najciekawsze punkty warte zwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>