Wołkowyja dla żeglarzy

Żeglarstwo staję się w Polsce coraz modniejsze. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które chcą poczuć wiatr we włosach i podryfować po wodach naszego kraju. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę obfitość jezior jakie mamy. Żal byłoby tego nie wykorzystać. Jeśli wynajmiemy łódkę w kilka osób koszty nie będą takie duże, a w większym gronie z pewnością będzie zabawniej. Nie tylko Mazury ale także Jezioro Solińskie w Bieszczadach przyciąga fanów tego hobby. Warto zatrzymać się w nieco mniej zatłoczonym miejscu, tak żeby po całym dniu żeglowania mógł odpocząć w ciszy i spokoju naładować akumulatory na kolejny dzień przygód.

Wołkowyja to niewielka miejscowość położona przy samym brzegu Jeziora Solińskiego. Wielokrotnie w ubiegłych latach była podtapiania, dlatego sprawia wrażenie jakby „wychodziła” z wody. Mieszkańcy zajmują się tu głównie turystyką, dlatego znalezienie domku czy wołkowyjskiego kameralnego noclegu nie będzie żadnym problemem. Poza żeglowaniem miejscowość ta i okolica dostarczają wiele innych atrakcji. Górzysty, porośnięty lasami rozległy teren, daje świetne możliwości jeśli chodzi o piesze wędrówki czy też wyprawy rowerowe. Każdy w zależności od swoich możliwości i kondycji znajdzie coś dla siebie. Lasy te urzekają nie tylko jesienią, ale także latem czy zimną.

Nad brzegiem Jeziora Solińskiego rozciąga się pas plaż, gdzie można poleżeć w słońcu czy popływać. Można także wypożyczyć rowerek wodny czy kajak i odwiedzić jedną z trzech wysepek znajdujących się na jeziorze. Zapora wraz z elektrownią wodną to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Rozpościera się z niej wspaniały widok na jezioro i okolicę. Duża tafla tego największego sztucznego zbiornika w Polsce robi wrażenie. Warto także wybrać się śladami kultury łemkowskiej, pozwiedzać liczne cerkwie i kościoły, których tu nie brakuje. To idealne miejsce dla żeglarzy, ale także dla tych którzy szukają wypoczynku od codziennego tempa życia. Zarówno w pojedynkę jak całą rodziną z pewnością nie będziemy się tam nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>