Wędrówka na najwyższy szczyt w Bieszczadach

Praktycznie każdy, kto przyjeżdża w Bieszczady robi to z powodu przepięknej przyrody, jaka w tym miejscu występuje. Głównie przybywają tu osoby, które uwielbiają wypoczywać i spędzać swój wolny czas na łonie natury, wśród przyrody.

W Bieszczadach znajduje się przepiękny szczyt, który jest częstym celem turystów. Szczytem tym jest Tarnica (informacje z Wikipedii), znajdująca się 1346 m n.p.m. Warto również zaznaczyć, że jest to najwyższy szczyt znajdujący się w Bieszczadach. Jest to również miejsce przybywania pielgrzymów. Na samym szczycie Tarnicy znajduje się krzyż papieski. Każdego roku w okresie wielkanocnym, a dokładniej w Wielki Piątek, ogromne ilości turystów, ale również mieszkańców tego pięknego regionu, przyjeżdżają tutaj, aby odbyć Drogę Krzyżową. Jest to duże wydarzenie i naprawdę ogromnie popularne.

Tarnica jest świetnym miejscem na spędzenie aktywnie swojego wolnego czasu. W okolice szczytu możemy dojść dwoma różnymi szlakami. Jeden z nich to szlak niebieski, który jest przez wielu uznawany za najłatwiejszy i najbardziej przyjazny dla turystów, którzy nie są przyzwyczajeni do wędrówek po górach. Drugim szlakiem jest ten, który oznaczono kolorem czerwonym. Jest to Główny Szlak Beskidzki.

Bieszczady to rejon, w którym bardzo dobrze rozwinięta jest baza noclegowa. Noclegi w Bieszczadach możemy zarezerwować nie tylko w hotelach, ale również w różnego rodzaju pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, a także w niewielkich willach (noclegi Bieszczady z meteora). Popularne wśród turystów jest także wynajmowanie niewielkich domków letniskowych. Każdy tak naprawdę jest w stanie odnaleźć nocleg dopasowany do jego potrzeb i zasobów finansowych.

Bieszczady przez swoją popularność niestety ogromnie niszczeją. Ten przepiękny rejon, od jakiegoś już czasu z powodu zbyt dużej ilości turystów, traci swoje piękne walory przyrodnicze. Ogromnie jest to widoczne właśnie w okolicach najwyższego szczytu Bieszczad, czyli Tarnicy. Przepiękna przyroda i roślinność znajdująca się na kopule szczytu jest ogromnie zniszczona. Turyści podziwiają przyrodę, jednak nie do końca są w stanie ją szanować, ponieważ wielu decyduje się na wypoczynek w nieprzystosowanych do tego miejscach, a co niektórzy rozpalają nawet ogniska, czy grille.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>