Wakacje we Władku – czas na kulturę i aktywność

Latem, gdy pogoda sprzyja zabawie w plenerze, warto odwiedzać miejsca, oferujące nam nie tylko możliwość leniwego wypoczynku, lecz również wzięcie udziału w ciekawych wydarzeniach. Jednym z takich miejsc na polskim wybrzeżu jest Władysławowo. Miejscowość, słynąca ze wspaniałej plaży oraz wakacyjnego klimatu, jest organizatorem wielu imprez muzycznych, kulturalnych i sportowych.

Czas na muzykę

Najważniejsze z nich to słynne już w całej Polsce koncerty w ramach Letniej Sceny Muzycznej. Gwiazdami imprez są najbardziej znane postacie polskiej muzyki. W tym roku wystąpił między innymi zespół Happysad, Grzegorz Hyży (finalista jednej z edycji programu X Factor), rockowa grupa Luxtorpeda oraz legenda polskiej sceny alternatywnej – zespół Hey.

Również we „Władku” mogliśmy uczestniczyć w festiwalu seatunes, który uświetniły w tym roku między innymi Natalia Przybysz i Mela Koteluk, wokalistki, o których było ostatnio bardzo głośno, ze względu na wydane niedawno albumy.

Ruszmy się!
Wakacyjny czas we Władysławowie to również liczne imprezy sportowe. Organizowany jest tu słynny festiwal biegowy z Biegiem Pomuchla, Bieg Północny oraz Turniej Siatkówki Plażowej. W tym roku odbył się także Puchar Strongmana.

Inne atrakcyjne wydarzenia

Ponadto wczasowicze mogą liczyć na plenerowe seanse tak zwanego Kina na leżakach – organizowane w okolicznych miejscowościach (Chałupy, Karwia, Chłapowo) oraz liczne festyny i pikniki rodzinne. Najbardziej popularnym z nich jest festyn folklorystyczny „Kaszubi witają na Nordzie”, stanowiący okazję do niezwykłego spotkania z kulturą kaszubską. Impreza cieszy się tak dużym powodzeniem, iż jest organizowana dwukrotnie – w lipcu i sierpniu.

Dwa razy w ciągu tego lata mogliśmy bawić się także na Nadmorskiej Nocy Kabaretowej, podczas której dużej dawki dobrego humoru na najwyższym poziomie dostarczyły nam m.in kabarety Łowcy B. i OT.TO oraz Grzegorz Halama.

Na koniec trochę historii…

Wrzesień był okazją do uczestniczenia w ważnych wydarzeniach o tematyce historycznej. We Władysławowie odbyła się rekonstrukcja bitwy o Wielką Wieś (czyli osadę, z której m.in. wyrósł nasz popularny kurort), a także wystawa sprzętu militarnego na jednym z miejskich placów.

Jeśli przyciągnął Was ten atrakcyjny repertuar imprez, w kolejne wakacje nie wahajcie się i wpiszcie w wyszukiwarkę hasło „noclegi Władysławowo”, by szybko znaleźć najlepszą dla Was opcję zakwaterowania. Ogromna baza noclegowa Władysławowa na pewno pomieści wszystkich, którzy chcą z nami bawić się w następnym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>