Wakacje w Lublinie

Lublin jest jednym z największych miast Polski Wschodniej. Rejon Lubelszczyzny wciąż jeszcze jest niedoceniany przez turystów, a szkoda – bo znajdują się tu przepiękne tereny, które zachwycają urokami krajobrazu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnik architektury miejskiej godzinami będzie mógł spacerować wśród historycznych zabudowań, a osoby preferujące aktywny wypoczynek na wolnym powietrzu będą mogły udać się nad Zalew Zemborzycki i tam spędzić aktywny dzień.

Lublin może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Można łatwo noclegi zgodne z upodobaniami w tanim hostelu lub spędzić kilka nocy w luksusowym hotelu w samym centrum miasta. Rodzaj noclegu który wybierzesz zależeć będzie wyłącznie od twoich upodobań i możliwości finansowych.

Lublin i okolice to doskonałe rejony do uprawiania aktywnej turystyki. Miłośnicy sportów wodnych mogą wypoczywać nad Zalewem Zemborzyckim. Znajduje się tam strzeżona piaszczysta plaża oraz wydzielone kąpielisko. Za niewielką opłatą można również wypożyczyć kajak lub rowerek wodny i podziwiać okolicę z perspektywy tafli wody. Zalew Zemborzycki to również raj dla wędkarzy. Mieszkają tu bowiem liczne gatunki ryb, które można łowić na różne sposoby. Co roku odbywają się nad zalewem zawody wędkarskie, rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto okolica ta nadaje się do uprawiania turystyki rowerowej. Przez województwo lubelskie w zeszłym roku poprowadzono jeden z odcinków Green Velo – najdłuższego szlaku rowerowego w Polsce. W zdecydowanej większości wiedzie on po mało uczęszczanych drogach gruntowych lub po specjalnie wydzielonych ścieżkach rowerowych, dzięki czemu poruszanie się nim jest niezwykle bezpieczne. Dobre oznakowanie trasy sprawia, że bardzo trudno jest się zgubić. Green Velo biegnie przez najpiękniejsze zakątki tego regionu, a dodatkowym jego plusem jest to, że co kilkadziesiąt kilometrów znajdują się miejsca obsługi rowerzystów, gdzie można odpocząć i zregenerować siły. Jeżeli nie masz ze sobą własnego roweru, to nic straconego. Dwa kółka bez problemu wypożyczysz w Lublinie. Nie zastanawiaj się dłużej i już dziś zarezerwuj sobie najbliższy urlop w tym bardzo urokliwym mieście, gdzie znajdują się wyjątkowe zabytki i ludzie są bardzo przyjaźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>