Tajemniczy i magiczny Krasnobród

Jest takie miejsce, gdzie magia i czar panują wśród drzew. Jest takie miejsce, gdzie zieleń króluje. Jest takie miejsce, w którym czas zatrzymuje się na refleksję i relaks. Turystycznie Krasnobród to niezwykłe miasteczko, nie tylko ze względu na swoje liczne atrakcje, a także położenie na malowniczym Roztoczu. Z tym liczącym trochę ponad trzy tysiące mieszkańców miastem związanych jest wiele legend i podań. Wszystkie one podkreślają uzdrowiskowe walory miejscowych wód, a także magię, która panuje w okolicy miejscowych kaplic. Jednak magia i religia to nie jedyne atrakcje w tym miejscu. Miasto odwiedzają nie tylko pielgrzymi, ale także turyści, którzy pragną miło i aktywnie spędzić czas.

Kilka lat temu w Krasnobrodzie została otwarta Ścieżka Edukacyjna – Dinozaury, która potocznie zwana jest Parkiem Jurajskim. Obiekt cieszy się ogromną popularnością, gdyż rocznie odwiedza go prawie pół miliona osób. Miejsce to powstało w celu popularyzacji miast jak i podkreślenia jego niepowtarzalnych i malowniczych walorów przyrodniczych. Park Jurajski to prawie dwa hektary zielni, na których znajdziemy ponad trzydzieści różnych makiet, figur, a także tablic, dotyczących gadów z różnych okresów historii świata. Znajdziemy tutaj także plac zabaw z piaskownicą dla dzieci. W tym niezwykłym miejscu można się poczuć jak w bajce Flinstonów, w której w wesoły sposób ukazane jest życie ludzi sprzed tysięcy, a może i miliona lat.

W Krasnobrodzie bardzo popularną atrakcję stanowią spływy kajakami Wieprzem oraz na Tanwi. Na tej ostatniej znajduje się pewna ciekawa osobliwość. Są to urokliwe i niewielkie kaskady, które powstały na skutek ruchów tektonicznych. Potocznie nazywane są one Szumami na Tanwi. Ciągnąca się na długość ponad stu kilometrów Tanew, jest jedną z najbardziej malowniczych rzek w Polsce, która zabiera nas do niezwykle zielonego świata przyrody. To niezwykłe miejsce za każdym razem może wydać się inne, jeszcze piękniejsze i cały czas może nas zadziwiać.

Baza noclegowa w Krasnobrodzie jest dobrze rozbudowana i urozmaicona, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni i atrakcyjny nocleg. Szczególnie w takim miejscu polecane są gospodarstwa agroturystyczne, a także gościńce i pensjonaty. W takich miejscach nie wydamy za dużo pieniędzy, a odpoczniemy w ciszy i spokoju. Krasnobród to unikalne miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Jest ono kolejną miejscowością, w której to przyroda jest największą atrakcją i to ona króluje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>