Pogorzelica na letni urlop

Pogorzelica to niewielka miejscowość nad Morzem Bałtyckim, która dzięki doskonałym warunkom do plażowania, szerokie ofercie noclegowej i wieloma atrakcjami, jest co roku odwiedza tysiące turystów. Na co dzień to niewielka wieś w gminie Rewal na Pobrzeżu Szczecińskim. W sezonie letniskowym baza noclegowa -{} jest wypełniona do ostatniego miejsca. Ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe i kampingi w lasach sosnowych potrafią być zarezerwowane na długo przed rozpoczęciem sezonu urlopowego.

To co przyciąga turystów do Pogorzelicy to piękna plaża. Nie przypadkowo od lat otrzymuje odznakę Błękitnej Flagi, dla najlepszych kąpielisk. W obszarze wsi znajduje się 200 metrowa linia brzegowa, na której w sezonie działa strzeżone kąpielisko (od ulicy plażowej do ul. Sztormowej). Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa trzy osobowa załoga ratowników. Kąpielisko jest czynne codziennie od 10 do 18. Piaszczysta plaża i czysta woda oraz brak tłumów na plażach, tak jak w większych nadmorskich kurortach sprawia, że to idealne miejsce na urlop dla tych, którzy cenią sobie spokój, jak i dla rodzin z dziećmi. Na terenie Pogorzelicy znajduje się jeszcze jedna mniejsza i mniej znana plaża. Rozciąga się od zejścia przy ulicy Morskiej w kierunku zachodnim. Ten odcinek w sezonie urlopowym także jest strzeżony przez ratowników morskich. Dla turystów przyjeżdżających z czworonożnymi pupilami czeka niespodzianka. Od zejścia numer 1 w kierunku wschodnim na dystansie 300 metrów ciągnie się plaża na której nie obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

Pogorzelica to doskonale miejsce dla ludzi, którzy chcą obcować z przyroda. Na zachodzie w pobliskim Niechorzu znajduje się zbiornik wodny Liwia Łuża, na południu jest zarastające jezioro Konarzewo, a cała okolica jest porośnięta borem sosnowy, w którym można się ukryć przed upałami. Na terenie Pogorzelicy znajdują się obszar występowania wydm wałowych. Cała wieś znajduje się tak jakby na zapleczu wydm. Ich wysokość w zależności od miejsca sięgają od 6 do 10 m n.p.m. Pogorzelica to doskonałe miejsce na spędzenie letniego urlopu. Cicha i spokojna wieś z dostępem do pięknej plaży, rozwinięte zaplecze gastronomiczne i usługowe w otoczeniu sosnowych lasów to najlepsza rekomendacja dla turystów. Każdy, kto przyjedzie znajdzie dla siebie odpowiednie noclegi. Pogorzelica nie jest topową i modną miejscowością turystyczną, dlatego pobyt tutaj będzie przyjazny dla naszego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>