Poczuj sportową moc Katowic

Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, lubisz uprawiać sport lub kibicować i właśnie wybierasz się do Katowic – to świetnie trafiłeś! Zobacz, jakie sportowe możliwości czekają na Ciebie w sercu Śląska.

Na łonie natury…

Na terenie Katowic znajduje się bardzo wiele mniejszych i większych parków, które doskonale nadają się do uprawiania różnego rodzaju aktywności. Największy i najbardziej znany jest bez wątpienia Park Śląski leżący na granicy z Chorzowem (jednak bardzo wielu katowiczan korzysta z jego uroków). Niezwykle przyjemne tereny rekreacyjne znajdują się również w Dolinie Trzech Stawów. Dużo możliwości dają też Park Kościuszki oraz Katowicki Park Leśny. Zatem jeżeli lubisz wybrać się rano na jogging po parku, wykonać wieczorną sesję jogi wśród pięknych drzew i krzewów, pośmigać ze znajomymi na rolkach czy wykonać kilka rundek rowerem wokół stawów i oczek wodnych to katowickie parki są świetnym wyborem.

A jeśli o rowerach mowa…

Wyprawa rowerem przez Katowice jest kapitalnym pomysłem. Mimo, że Katowice nie posiadają spójnej sieci dróg rowerowych to dla miłośników tej formy spędzania czasu nie będzie to dużą przeszkodą. Osoby nieposiadające jednośladów mogą je wypożyczyć w dwóch stacjach Roweru Miejskiego City by Bike. Oferta Katowic dla rowerzystów stale się zwiększa, warto więc ją obserwować i rozważyć zwiedzanie tego miasta jednośladem.

Zabiegane Katowice

Jeśli bieganie jest Twoją ulubioną formą aktywności to warto rozważyć udział w corocznym PKO Silesia Marathon. Jest to impreza zrzeszająca miłośników biegania oraz ich wiernych kibiców. Warto to zobaczyć, a może nawet spróbować swoich sił i pobiec. Atmosfera w mieście jest wtedy niesamowita. Możesz rozważyć wtedy pozostanie w Katowicach na dłużej i zwiedzenie miasta. Dzięki bogatej bazie noclegowej (www), na pewno znajdziesz odpowiedni dla Ciebie nocleg. Jeżeli nie czujesz się na siłach by wziąć udział w maratonie, nic straconego. W Katowicach organizowane są różne inne biegi, o mniejszych dystansach. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

A może coś innego?

Katowice oferują również inne formy aktywności dla osób, które lubią poczuć sportową moc. Do użytku oddanych jest kilka skateparków – ucieszy to na pewno niejednego fana deskorolki lub rolek. Na uwagę zasługuje też oryginalny pomysł stworzenia wrotkarni. Jest to świetne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi, a nawet z kontrahentami. Miłośnicy pływania również wyjadą z Katowic zadowoleni, dzięki licznym basenom i pływalniom. W lecie otwarte są też odkryte baseny, co będzie idealnym rozwiązaniem na upalne dni. W zimie działa na terenie miasta kilka lodowisk, z czego najpopularniejsze znajduje się w katowickim Spodku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>