Plażowanie w Sarbinowie

Sarbinowo to nadmorska wioska położona w województwie zachodniopomorskim, około 16 km od Koszalina i 7 km od Mielna. Nad tym znanym kurortem, Sarbinowo ma jednak tę przewagę, że oprócz ładnych, szerokich plaż, znaleźć tu można także spokój, którego w Mielnie często brakuje. Dzięki temu wypoczynek i noclegi w Sarbinowie ( meteor ) polecane są głównie dla osób spędzających urlop z dziećmi oraz tym wszystkim, którzy najlepiej wypoczywają z dala od zatłoczonych miejsc, mogąc do woli rozkoszować się ciszą i spokojem oraz pięknym nadmorskim krajobrazem.

Oczywiście największą atrakcją i najważniejszym miejscem dla wszystkich turystów jest sarbinowska plaża. Jest ona dość szeroka, pokryta złotym, drobnym piaskiem, który idealnie nadaje się do budowy zamków z piasku – a jest to zajęcie, na którym każde dziecko może spędzić cały dzień. Na plaży wyznaczone jest kąpielisko – „Sarbinowo 213”, mające długość 100 m. Wejście na kąpielisko znajduje się od ul. Nadmorskiej, w pobliżu kościoła. Charakterystycznym miejscem na plaży w Sarbinowie jest promenada, która powstała na murze oporowym, mającym chronić wioskę przed falami morskimi. Promenada jest szeroka i wygodna dla spacerujących, również dla tych, którzy na spacer wybrali się z dzieckiem w wózku. Rozciąga się z niej piękny widok na plażę, morze oraz wioskę. Z promenady na plażę prowadzą dwa zjazdy oraz dziewięć zejść. Przy promenadzie znajdują się liczne punkty gastronomiczne oraz stoiska z pamiątkami.

Podczas sezonu letniego na plaży pojawiają się sprzedawcy oferujący chłodne napoje, lody i różne przekąski, można także skorzystać z różnorodnych atrakcji dla dzieci. Każdy ze spacerowiczów może na plaży znaleźć piękny okaz muszli lub bursztynu, który zabrany do domu będzie przypominał mile spędzone chwile w Sarbinowie.

2 myśli nt. „Plażowanie w Sarbinowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>