Odwiedziny w Licheniu Starym

Licheń Stary to urocza miejscowość, położona w województwie wielkopolskim. Niezwykle ciekawa wieś stanowi doskonałe miejsce na spokojne i relaksujące wczasy. Szeroka baza noclegowa zapewni nam komfortowy i przyjazny pobyt. Liczne atrakcje w okolicy nie pozwolą na nudę. Agroturystyka, kwatery prywatne, domki letniskowe, pensjonaty – szeroki wybór, jeśli chodzi o noclegi w Licheniu Starym. Z pewnością każdy znajdzie tutaj dogodną opcję. Pobyt w miejscowości pozwoli się nam wyciszyć i odpocząć od codziennych zmartwień. Pyszne jedzenie i mili gospodarze czekają na nas w pensjonatach i kwaterach prywatnych. Agroturystyka zapewni doskonały kontakt z naturą.

Co warto zobaczyć w Licheniu Starym?

Z pewnością warto odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej razem z bazyliką, która stanowi największą świątynię w Polsce. Bazylika jest zbudowana na planie krzyża. Zawiera wiele ukrytych symboli. 33 schodki, które prowadzą do kościoła przypominają o latach życia Jezusa Chrystusa na ziemi. Liczba okien i drzwi to kolejno liczby dni i tygodni w roku. Bazylika posiada pięć naw z kopułą w centrum. W głównej części nad głowami widzimy Matkę Boską z Dzieciątkiem oraz archaniołów. We wschodniej części znajdują się rzeźby ewangelistów, w zachodniej – Pieta. Zwieńczenie trzech pozostałych portyków symbolizuje Trójcę Świętą. Architektura bazyliki z pewnością nas zachwyci. Co ciekawe, ma ona nawiązywać do złotego łanu zboża. Wiele inspiracji zaczerpnięto tutaj z polskiej przyrody i tradycji. Niezwykły obiekt robi wrażenie oraz zaskakuje doskonałością w każdym calu.

Spędzając letni czas w Licheniu Starym z pewnością odwiedzimy Jezioro Licheńskie. Otoczone pięknym lasem, stanowi doskonałe miejsce do wędkowania. Nowe kąpielisko, ciepła woda podgrzewana przez elektrownie oraz rowerki wodne pozwolą nam spędzić miło czas. Czysta plaża, miejsce do gry w siatkówkę oraz plac zabaw dla dzieci są niewątpliwą zaletą jeziora Licheńskiego. Wczasy w Licheniu z pewnością będą przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>