Odkryj piękno Polski – Augustów

Wiele osób zadaje pytanie: jaki jest przepis na udane wakacje? Miejscowości turystyczne z całej Polski zachęcają do odwiedzin, prezentując różnorodne atuty kuszące z punktu widzenia urlopowiczów. Najczęściej wymienia się walory krajobrazowe, łatwość komunikacji i dobrze rozwiniętą infrastrukturę lokalną. Bez wątpienia do najpopularniejszych celów wakacyjnych należą polskie Tatry i Morze Bałtyckie. Powiększająca się liczba gości w takich kurortach ma jednak również znaczące wady. Znalezienie dobrego miejsca noclegowego staje się coraz trudniejsze, a urok najpiękniejszych uliczek zanika, kiedy są one zapełnione tłumem turystów. W tej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem wczasów w mniej obleganej części Polski. Należy jednak pamiętać, że o atrakcyjności miejsca przesądza poziom rozwoju jego infrastruktury. Jeżeli będzie ona słabo przygotowana na przyjęcie turystów, to prawdopodobnie wypad będzie nieudany. Sprawdzonym rozwiązaniem są miejscowości wypoczynkowe posiadające rozbudowaną bazę noclegową jak Augustów  oraz bogatą ofertę atrakcji turystycznych i szlaków pieszych oraz rowerowych.

Miasto jest położone w północno-wschodniej Polsce, 30 km od Suwałk. Równina Augustowska to region geograficzny słynący przede wszystkim z malowniczych widoków, dużej powierzchni bujnych lasów oraz czystych jezior. Ze względu na występowanie licznych zbiorników wodnych, okolicę włączono w skład obszaru o nazwie Pojezierza Litewskiego. O niezwykłym znaczeniu regionu dla skarbnicy dóbr naturalnych Polski poświadcza określenie okolicznych terenów jako Zielonych Płuc Polski. Nadanie takiego miana zostało uwarunkowane przez czystość powietrza, brak zanieczyszczeń gleby i lasów oraz unikalność gatunków fauny i flory występującej w tym regionie Polski. W celu ochrony dóbr przyrody wydzielono rezerwaty: „Brzozowy Grąd”, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Augustowa, na wyspie jeziora Studzienicznego oraz „Stara Ruda”, sąsiadujący z miastem od strony wschodniej. Rejon jest również objęty Obszarem Chronionego Krajobrazu „Puszcza i Jeziora Augustowskie”, co podkreśla jego znaczenie dla ekosystemu.

Augustów zachęca do odwiedzin przez piękno tutejszej przyrody oraz dobrą infrastrukturę przestrzenną i agroturystyczną. Warto odkryć czar tego cudownego zakątka podczas wakacyjnej wyprawy.

Jedna myśl nt. „Odkryj piękno Polski – Augustów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>