Odkryj piękno Mazur w Mikołajkach!

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to największy cud natury w Polsce. Jest to niezwykły obszar, w którym jeziora tworzą jedną całość, łącząc się ze sobą drobnymi rzekami lub kanałami. Widok z lotu ptaka jest nieziemski, zapierający dech w piersiach, oszałamiający. Te słowa nie są jednak w stanie wrazić wyjątkowości tego miejsca.

Ze względu na niepowtarzalne walory przyrodnicze rozwinęło się tu wiele miejscowości turystyczno–wypoczynkowych. Jednym z najpopularniejszych kurortów są doskonale znane Wam Mikołajki. To niezwykle urokliwe miasteczko, liczące około 5 tysięcy mieszkańców. Roztacza się bezpośrednio nad Jeziorem Tałty i Mikołajskim, czyniąc to miejsce jednym z najchętniej odwiedzanym nie tylko przez Polaków w okresie letnim.

Jedną z największych atrakcji nie tylko w Mikołajkach, lecz także w całych Mazurach są rejsy po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To wspaniała wycieczka, podczas której możemy podziwiać największe polskie jezioro – Śniardwy, a także inne jak Tałty, czy Mamry. W Porcie Żeglugi Morskiej znajduje się 10 statków wycieczkowych, które jednorazowo mogą zabrać w bajeczny świat aż tysiąc osób.

Mikołajki oprócz bajecznych walorów przyrodniczych, mogą poszczycić się niezwykle bogatą i dobrze rozbudowaną bazą noclegową. Miasto oferuje kilkadziesiąt ośrodków noclegowych (), począwszy od pól namiotowych do luksusowych hoteli. Jednym z chętniej wybieranych obiektów jest Hotel Mazurska Sala. Wygląd budynku idealnie wtapia się w leśną, zaciszną scenerię, w której można odpoczywać i zrelaksować się. Położony jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, blisko centrum miasta, parku wodnego Tropikana, a także niezwykłej Puszczy Piskiej. Ośrodek oferuje apartamenty oraz pokoje hotelowe z mazurskimi motywami dekoracyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>