Lwówek – dolnośląskie centrum historii i kultury

Lwówek Śląski to miejscowość położona na Dolnym Śląsku. Jest jednym z najstarszych miast tego województwa i posiada bardzo bogatą historię oraz kulturę. Na jego terenie znajduje się mnóstwo zabytków oraz ciekawych atrakcji turystycznych. Ważne wydarzenia kulturalne odbywają się tu na przestrzeni całego roku, dlatego lokalna oferta noclegów jest dosyć obszerna. Nie brakuje hoteli i pensjonatów, w których można zarezerwować komfortowy pokój. Dostępne są różne możliwości w zależności od upodobań i zasobów finansowych. Noclegi oblegane są przez cały rok ze względu na mające tu miejsce wydarzenia kulturowe. Goście często przyjeżdżają zwiedzać tutejsze okolice, gdyż ich historia i zabytki są wyjątkową atrakcją turystyczną.

Jednym z najpopularniejszych zabytków tej okolicy jest XIX-wieczny browar. Historia ważenia piwa w Lwówku Śląskim sięga czasów Henryka Brodatego, czyli datuje się ją na około XIII wiek. Z początku produkowane tu trunki nie cieszyły się dobrymi opiniami jednak z czasem, gdy receptury zostały zmodyfikowane, z zasobów browaru korzystał nie tylko okoliczny zakon joannitów, ale wszyscy lubujący się w smaku tych regionalnych przysmaków. Browar posiada bogatą historię, którą warto poznać oraz obejrzeć zabytkowy budynek. Do dziś produkowane jest tu regionalny alkohol, jednak trudno znaleźć go w innych miejscach, gdyż dystrybucja nie jest zbyt obszerna. Przy browarze działa sklep firmowy, gdzie przyjezdni mogą nabyć pamiątkowe kufle i inne gadżety, przypominające pobyt w tym miejscu. Zorganizowane grupy mogą liczyć na przewodnika i zwiedzanie zakładu.

Ciekawe z pewnością okaże się także zwiedzanie miasta. Zabytkowy rynek oraz kamienice nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Zachowały się także trzy fontanny, przedstawiające sukienników lwa i sowę. Każda z nich jest wyjątkowa i posiada własną historię, którą z pewnością warto poznać.

Lwówek Śląski słynie także z wyjątkowych koncertów muzyki klasycznej, to wspaniałe miejsce dla melomanów i pasjonatów koncertów symfonicznych na wyjątkowo wysokim poziomie. Już od połowy XIX wieku odbywają się tu wspaniałe koncerty za sprawą chrześniaka Napoleona Bonapartego i jego żony. Oni wybudowali tu pałac, w którym do dziś mieszczą się ważne instytucje oraz odbywają się liczne koncerty. Lwówek Śląski to wyjątkowo ciekawe miejsce pod względem historycznym i kulturalnym, dlatego z pewnością warto je odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>