Koszalin – miejsce na kulturę i aktywny wypoczynek

Koszalin to miasto dynamiczne i pełne życia. Łączy w sobie bliskość morskiego wybrzeża oraz obfitujący w wydarzenia kulturalne, liczne restauracje, kawiarnie i kluby, muzea i galerie charakter jednego z największych miast regionu. Na pewno dla osób ceniących sobie wszystkie miejskie wygody i komfortowe noclegi, Koszalin będzie atrakcyjną alternatywą dla sąsiadującego z nim Mielna. Tutejsza baza noclegowa obejmuje hotele o zróżnicowanym standardzie, nierzadko oferujące spa czy inne dodatkowe usługi i atrakcje, apartamenty, gościńce i wille z pokojami do wynajęcia, jak też schronisko młodzieżowe.

Od samego Morza Bałtyckiego Koszalin oddzielony jest o około 10 km, jego północną granicę wyznacza przybrzeżne Jezioro Jamno. Za to w sezonie letnim szybko dostaniemy się na wybrzeże z pomocą szynobusu oraz przeprawy statkiem przez jezioro. Jednakże i na miejscu nie brakuje atrakcji dla tych, którzy chcą czas spędzić aktywnie. W Koszalinie znajdziemy aquapark, ścieżki rowerowe, parki i tereny rekreacyjne, a nad jeziorem mieści się przystań dla jachtów i łodzi.

Jeżeli chodzi o ofertę kulturalną, w mieście tym działa filharmonia, kilka teatrów, centrów kultury oraz kin, a także odbywają się różnego rodzaju imprezy, nawet o zasięgu międzynarodowym. Do najbardziej znanych należą: Hanza Jazz Festiwal, Festiwal Filmowy „Młodzi i Film”, Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, Letni Festiwal Kabaretów, Festiwal Chórów Polonijnych czy Festiwal Organowy.

Oprócz zabytkowych budowli z różnych epok, spośród których najstarsze to fragment dawnych murów miejskich oraz katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, zobaczyć można na terenie miasta wiele ciekawych obiektów oraz placówek. Oprócz największego muzeum, mieszczącego się w okazałym kompleksie dawnego miejskiego młyna, a prezentującego przede wszystkim kolekcje rzemiosła i sztuki oraz dziejów regionu od znalezisk z czasów przedhistorycznych, znajdziemy tutaj różne inne muzea. Jest Muzeum Wody, prezentujące historię wodociągów, dawne urządzenia oraz mapy i plany, także mieszczące się w zabytkowym budynku. Jest też Muzeum Włodzimierza Wysockiego, którego właścicielka, urządzając je w mieszkaniu, zgromadziła nagrania, filmy, książki, plakaty i inne pamiątki, jak też przedmioty, które należały do rosyjskiego barda. Koszalin jest miastem, które nie wygląda na pierwszy rzut oka na wakacyjny ośrodek, a jednak potrafi niejednym turystów zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>