Gąski – Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Nie ma w tym nic dziwnego, że polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego cieszy się tak ogromną popularnością. Turyści chętnie przyjeżdżają tutaj nie tylko latem, ale także poza sezonem, gdy topnieją śniegi, a zarazem ceny. Jednym z piękniejszych miejsc, położonych bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim są Gąski. To mała miejscowość letniskowa, a właściwie wioska, licząca niewiele ponad 500 stałych mieszkańców. Położona jest w województwie zachodniopomorskim, w sąsiedztwie znanych kurortów, a także pięknych zakątków przyrody.

To zatem doskonała baza wypadowa, gdyż w okolicy wytyczono mnóstwo ścieżek rowerowych. Jedną z ciekawszych atrakcji w pobliżu, znajdująca się około 6 kilometrów od centrum wioski jest labirynt w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. To niezwykle tajemnicze miejsce, w którym nie trudno się zgubić, gdyż największy na świecie labirynt grabowy ma powierzchnię jednego hektara, a korytarze ciągną się na łączną długość ponad 3 kilometrów, które podzielna są od siebie 3 ścianami. Widok z góry na ten ogród robi imponujące wrażenie. Nie jest oczywiście, aż tak strasznie, gdyż w samym sercu labiryntu znajduje się dobrze widoczna wieża, na której siedzi pan ogrodnik, który może nam pomóc odnaleźć drogę do wyjścia. To właśnie na tej wieży znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach krajobraz na bajkowe wycinanki w żywopłocie.

Gąski zyskują coraz większą popularność i uznanie wśród turystów, którzy docenili niezwykły klimat miasteczka jak i piękno najbliższej okolicy. W celu sprostania ich oczekiwaniom powstała pokaźna baza noclegowa, która może śmiało konkurować ze znacznie większymi kurtami (info na meteor-turystyka.pl). Jej podstawę, tak jak w innych miejscowościach letniskowych stanowią domki, które stanowią doskonały nocleg latem, za niewielką cenę.

Jednym z takich ośrodków, oferujących nocleg w domkach letniskowych jest obiekt Karyka. Są przestronne, a także profesjonalnie i nowocześnie urządzone, dzięki czemu każdy poczuje się tutaj komfortowo, a zwłaszcza dzieci, na które czeka w ogrodzie duży plac zabaw. Dużą popularnością cieszą się także gościńce. Wiele z nich jest ośrodkami całorocznymi. Jednym z takich obiekt jest Gościniec Nostalgia, znajdujący się zaledwie 300 metrów od plaży, w sąsiedztwie widowiskowej latarni. Goście mogą zarezerwować apartament, pokój hotelowy lub domek letniskowy. Tu możesz odpocząć od miejskiego zgiełku, na łonie natury razem ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>