Drugie oblicze Pienin

O typowych miejscach, które warto odwiedzić w Pieninach można przeczytać wszędzie, jednak co jeszcze kryją w sobie te polskie góry? Gdzie można się tam wybrać? Jakie miejsca odwiedzić by poznać drugie oblicze tego jedynego miejsca na ziemi?

Walory

Jest tu wiele cudnych miejsc, które z pewnością zasługują na odwiedzenie i rozkoszowanie się ich walorami. Co ciekawe wcale nie trzeba udawać się w jakąś wycieczkę w nieznane, aby dotrzeć do tych miejsc. Wszystkie znajdziemy w rozsądnych granicach swojej bazy noclegowej (noclegi Meteor). Oczywiście dla tych , którzy lubią mieć blisko do miejsca powrotu najlepszym rozwiązaniem byłoby spędzić każdą noc w innych miejscu, oferującym noclegi w Pieninach.

Biała Woda

To rezerwat krajobrazowy, który został założony, by ochronić potoku Biała Woda oraz znajdującej się na tym terenie fauny i flory. Miejsca, które zasługują na szczególną uwagę to przełom Międzyskały, czy Bazaltowa skała, która jest pomnikiem przyrody nieożywionej. To miejsca wyjątkowe, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu w górach. Można tutaj dotrzeć żółtym szlakiem turystycznym, który wiedzie z Jaworek do Przełęczy Rozdziela.

Wąwóz Homole

Znajduje się w Małych Pieninach, w okolicach Jaworek. Jest to miejsce wyjątkowo tajemnicze i interesujące. Można usłyszeć lub przeczytać o nim mnóstwo historii, opowiadań i legend. Przychodzą tu poszukiwacze skarbów o drogocennych klejnotów. A dlaczego? Tego można dowiedzieć się od starszego mieszkańca którejś ze wsi lub od przewoźnika podczas rejsu tratwą czy statkiem, jak również poczytać informacje znajdujące się tuż przed wejściem do wąwozu.

Zaskalnik

Wodospad o tej nazwie znajduje się w okolicach Szczawnicy. Trudno go znaleźć , gdyż nie leży na terenie żadnego szlaku turystycznego, dlatego najlepiej zabrać ze sobą mapę gdy chcemy do niego dotrzeć. Wodospad sięga pięć metrów wysokości i leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Zamkowa Góra

Znajduje się n terenie Pienin Czorsztyńskich, które leżą w głównym masywie Trzech Koron. Po nazwie można stwierdzić, że wędrując tam odnajdziemy górski zamek, jednak dziś możemy spotkać tam jedynie pozostałości i ruiny zamku. Są one ruinami, które mają pierwsze miejsce w Polsce pod względem wysokości swojego położenia. Legenda głosi, że podczas najazdów Tatarów był schronieniem dla świętej Kingi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>