Dlaczego warto przyjechać do Opola?

Położone w południowo-zachodniej Polsce Opole to doskonałe miejsce na spędzenie letniego czasu. Liczne atrakcje turystyczne, wydarzenia kulturalne, szeroka propozycja noclegowa, doskonałe punkty gastronomiczne to z pewnością ważne zalety tego miejsca, dobrego na wypoczynek i rozrywkę.

Opole to piękne miasto, z bogatą historią i wieloma zabytkami w tle. Jest także ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym. To jedno z najstarszych miast w Polsce. Położone nad cudowną rzeką Odrą, z pewnością nie pozwoli nam na nudę.

Bez wątpienia zadowolą nas liczne pensjonaty, hotele, kwatery prywatne, a także agroturystyka. Opole pozwoli nam znaleźć wiele komfortowych miejsc noclegowych w rozsądnej cenie. Wybór lokalizacji zależy od nas. Jeśli lubimy ciszę i spokój, bez problemu wybierzemy coś z wielu dogodnych ofert w nieco dalej położonym punkcie od centrum. Miasto zaskoczy nas morzem możliwości.

Stare Miasto z ratuszem to zjawiskowa i zabytkowa okolica. Zachowano tutaj układ budynków i ulic jak za czasów średniowiecza. Zacne kamienice z bogato zdobionymi fasadami są bez wątpienia urokliwe. Na Rynku znajdziemy Aleję Gwiazd Festiwalu Piosenki Polskiej oraz Kiosk Muzyczny. Obie atrakcje przypominają o słynnym Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, który każdego roku przyciąga do Opola wielu gości, w tym sporo sław. Wydarzenie muzyczne jest bez wątpienia warte uwagi.

W pobliżu rynku mieści się Bazylika Katedralna Podwyższenia Świętego Krzyża. Niesamowita, strzelista budowla reprezentuje styl gotycki. Świątynia powstała w XV wieku, jednak kilka wieków wcześniej także można było znaleźć w tym miejscu kościół. Wielokrotne przebudowy pozwoliły uzyskać stan obecny. W środku znajdziemy obraz Matki Boskiej Opolskiej. Kościół tradycyjnie jest łączony z Bolesławem I Chrobrym, który miał być jego fundatorem. Zarówno konstrukcja świątyni, jak i wnętrze robią wrażenie.

Ciekawych zabytków Opola jest całe mnóstwo. Jeśli chcemy dla odmiany zobaczyć coś mniej historycznego, warto skierować swoje kroki do Ogrodu Zoologicznego. Liczne gatunki zwierząt, w tym wyjątkowe uchatki kalifornijskie znajdziemy w parku na Wyspie Bolko. Ciekawą atrakcję stanowi również Opolska Wenecja – gustowny kanał, którym płynie Młynówka, jest z obu stron otoczony przez szlachetne kamienice. Z pewnością możemy liczyć tutaj na bardzo romantyczny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>