Czarna Góra zimą i latem

Góry to kierunek, który zazwyczaj wybieramy na podróże zimowe, co nie oznacza, że latem nie można wybrać się w południowe rejony Polski. Oczywiście można, jedynie sposób spędzenia czasu będzie odbiegał od zimowych szaleństw. Zimą zazwyczaj decydujemy się na jazdę na nartach lub snowboardzie, a latem są to wędrówki po górach i zdobywanie szczytów. Należy jednak uważać, gdyż wszelkie te rozrywki są niezwykle niebezpieczne, gdy odpowiednio się do nich nie przygotujemy. Obuwie, ubranie, plecak, w którym znajdziemy napój, jakąś przekąskę i kilka innych niezbędnych rzeczy, łącznie z telefonem i numerem do ratowników to zestaw rzeczy obowiązkowych w górach. Bądźmy rozsądni, a nic złego nie powinno nas spotkać. Grozi nam jedynie zły wybór miejsca. Żeby tak się nie stało, jeszcze przed wyjazdem nakreślmy oczekiwania względem kurortu, do którego chcemy się wybrać. Najlepiej o opinie zapytać znajomych lub przejrzeć na forach internetowych, co inni amatorzy gór myślą o danej miejscowości.

Czarna Góra to stok znajdujący się w Karkonoszach (szczegóły) w obrębie Śląskiego Grzbietu. Taka lokalizacja sprawia, że jest to często wybierany kierunek, do uprawiania snowboardu i innych sportów zimowych. Baza noclegowa (Czarna Góra noclegi – baza) zachwyca umiejscowieniem, a cena za nocleg napawa optymizmem, bowiem 50 złotych za dobę jest naprawdę niewygórowanym kosztem. Jednak decydując się na jakikolwiek wyjazd liczymy na różne możliwości spędzenia czasu.

Podstawową formą rozrywki w tym rejonie jest oczywiście sport zimowy – każda jego forma jest dostępna w tym miejscu. Możemy spróbować jazdy na nartach, desce, skuterze, a nawet sankach – to dla mniej skoordynowanych ruchowo. Jeśli zawitamy tu latem, to możemy podziwiać widoki podczas pieszych wędrówek lub jazdy konnej. To jednak nie wszystko, bo dużą popularnością bowiem cieszą się tu wycieczki na kładzie, a nawet delikatna forma rajdu offroad, czyli po prostu szaleństwa w błocie na czterech kołach. Mocne nerwy są tu niezbędne, ale w zamian dostaniemy niesamowite emocje i wspomnienia na długo.

Jedna myśl nt. „Czarna Góra zimą i latem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>