Chłopy i ich atrakcje turystyczne

Mimo, iż położna w gminie Mielno wieś Chłopy nie jest tak szeroko znana jak popularne nadbałtyckie kurorty, pod względem warunków do wypoczynku wcale im nie ustępuje. Baza noclegowa Chłopów również stoi na najwyższym poziomie. Co więcej, miejscowość ta oferuje turystom ciszę i spokój, których na próżno szukać w Mielnie czy Władysławowie, zwłaszcza w środku sezonu turystycznego. Jeśli zależy nam na spokojnym urlopie w pięknych okolicznościach przyrody, warto wybrać się właśnie do Chłopów.

Chłopy to rybacka wieś położona wśród lasów sosnowych i świerkowych. Na początku swojego istnienia wieś była nazywana Borowem, właśnie ze względu na bliskość lasów, które ją otaczały. Dziś lasy stanowią wspaniałe miejsce do wakacyjnych spacerów czy wycieczek rowerowych. Turyści, którzy cenią sobie kontakt z naturą z pewnością będą zachwyceni. O prawdziwym uroku każdej bałtyckiej miejscowości stanowi jednak jej plaża. Kąpielisko Chłopy 214 należy do najbardziej malowniczych na całym wybrzeżu. Szeroka, piaszczysta plaża o długości ponad 100 metrów zapewnia idealne warunki do wypoczynku. Po plażowaniu można obejrzeć też z bliska kutry rybackie cumujące przy wybrzeżu albo zakupić świeżą rybę od rybaków.

Turyści, którzy lubią zwiedzać, mogą wybrać się do pobliskiego Sarbinowa i obejrzeć tamtejszy kościół. Na uwagę zasługuje także latarnia morska w Gąskach, która góruje nad tamtejszym krajobrazem. Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek mogą dojechać tam rowerem. W nadmorskich miejscowościach nie brakuje wypożyczalni, które udostępniają turystom rowery za niewielką opłatą. W samych Chłopach najciekawszą turystyczną okazją jest przede wszystkim tradycyjna rybacka zabudowa z ludowymi zdobieniami.

Osoby, które szukają na wakacjach rozrywki, również powinny się odnaleźć w Chłopach. Co roku organizowane są tam cykliczne imprezy – Dni Morza, Święto Ryby czy Święto Latawców. W sąsiednich miejscowościach, Sarbinowie i Mielnie, także nie brakuje okazji do wesołej zabawy. Przytulny nocleg w Chłopach najlepiej znaleźć i zarezerwować przez internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „noclegi Chłopy”, otrzymamy całą listę domków na wynajem, pensjonatów i kempingów. Ważne, żeby pospieszyć się z rezerwacją – ze względu na swój wyjątkowy klimat, Chłopy z roku na rok zyskują na popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>