Białogóra bazą dla wędkarzy

W Polsce nie brakuje pasjonatów wędkowania, dlatego też warto zauważyć, że Białogóra [> wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82og%C3%B3ra_(wojew%C3%B3dztwo_pomorskie)] jest doskonałym miejscem, aby jednocześnie spędzić spokojne wakacje w gronie najbliższych i przy okazji powędkować na pobliskim jeziorze Żarnowieckim. Wędkowanie jest sportem nie bez powodu jednających sobie coraz większe grono zwolenników. Pozwala on na skupienie i wyciszenie, znalezienie wewnętrznego spokoju. Jezioro oddalone od morza o zaledwie cztery kilometry, a łączy je ze sobą rzeka Piśnica. Tutejsze wody szczycą się obecnością wspaniałych szczupaków, dlatego wędkarze amatorzy muszą się postarać o lepszy sprzęt, gdyż złowiona ryba małą i słabą wędkę może, nie wyolbrzymiając, uszkodzić. Poza szczupakiem występują tutaj również rozliczne inne gatunki ryb. Będąc nad jeziorem Żurawieckim, wędkarz może wypożyczyć łódkę na miejscu i zasmakować wędkowania z łodzi, co również niewątpliwie ma swój urok o ile jest on na tyle doświadczony, aby łowić ryby tak niewiarygodnych rozmiarów, jak tutejszy szczupak, właśnie z łodzi. Nie trudno tutaj trafić również na okonia czy lina, rzadkością są natomiast łososie.

Zróżnicowanie w występujących tutaj gatunkach ryb wynika zarówno z bliskości do morza, jak również podłoża, które sięga w niektórych miejscach sześciu a w innych szesnastu metrów. Dno tego jeziora w niektórych miejscach jest umiejscowione poniżej poziomu morza. Okoliczne lasy nadają samemu wędkowaniu niezapomnianego uroku, który docenią z pewnością zapaleni wędkarze. Każdy przyzna, że żadna ryba nie smakuje tak wyśmienicie, jak ta własnoręcznie złowiona, oprawiona i zjedzona nad wodą w gronie najbliższych przyjaciół, rodziny, czy znajomych. Wybierając się do tej wsi z myślę o wędkowaniu w pobliskim jeziorze warto wcześniej zarezerwować noclegi [>]. Białogóra jednak nie odmówi miejsca również tym spóźnialskim turystom, którzy rezerwują pokoje na ostatnią chwilę. Tutejsza baza noclegowa obejmuje kwatery prywatne oraz pensjonaty, jednak miłośnicy wędkowania mogą również skorzystać z pól namiotowych czy kempingowych. Poza samą przyjemnością, jaką przyjezdni mogą czerpać z wędkowania, Białogóra oferuje również niezapomniane krajobrazy, jedyne w swoim rodzaju zachody słońca i lasy będące częścią tutejszego parku krajobrazowego.

Jedna myśl nt. „Białogóra bazą dla wędkarzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>