Atrakcje dla dzieci w Łebie

Jeśli planujemy spędzić lato w Łebie nie zapominajmy o dzieciach. Szukając fajnego i niedrogiego miejsca do spania w Łebie, warto skorzystać z bogatej bazy noclegowej dla Ciebie i Twoich bliskich, która pozwoli na zarezerwowanie pokoju z udogodnieniami dla dzieci. Jedną z największych atrakcji w Łebie jest labirynt znajdujący się na ul. Wspólnej, koło Polo Marketu. Przyciąga on turystów polskich oraz zagranicznych, ponieważ jest to największy w Polsce labirynt 3D. Dzieci przy okazji uczą się orientacji w terenie, a także zdrowej rywalizacji miedzy sobą. Poznają też zasady przebywania w zupełnie nowych warunkach. Będą mogły poczuć się jak Harry Potter w czwartej część kultowej serii. Na 500 metrach kwadratowych znajdują się platformy widokowe, z których można zobaczyć ścieżki poprowadzone w labiryncie. Po drodze do wyjścia należy zdobyć 5 baz. Do labiryntu można wchodzić indywidualnie lub podzielić się na grupy. Czas na wyjście z labiryntu będzie wyznacznikiem wygranej.

Dla osób czekających na swoją kolej zbawieniem może okazać się gra pochodząca z Francji – Boule. Podczas rozgrywek należy rzucać metalowymi kulami w tę mniejszą, zrobioną z plastiku lub drewna, nazywaną często świnką. Gdy skończą się kule należy podliczyć wyniki. Potem gra zaczyna się od początku, aż któraś drużyna uzbiera 13 punktów. Ta atrakcja kosztuje 10, 15 lub 20 zł – kolejno bilet grupowy, ulgowy oraz normalny.

Warto również wybrać się do illuzeum. Znajduje się ono na ulicy Kościuszki 67 i jest czynne codziennie od 10:00 do 18:00. Jest to najnowsza, interaktywna wystawa w Łebie. Można tu poczuć na własnej skórze jak działa fizyka oraz optyka, wykonując przeróżne doświadczenia z iluzją optyczną. W środku znajdziemy ponad 100 eksponatów np. śpiewającą misę czarodziejów, ruchomą ścianę, kalejdoskop gigant, a także obrazy 3D oraz hologramy. Nasi milusińscy, jak i dorośli, mogą się uczyć poprzez zabawę. Czekają nas tutaj ciekawe triki, które potrafią oszukać nasz mózg. Bilet ulgowy kosztuje 9 zł, a normalny 10 zł. Dzieci do lat czterech wchodzą bezpłatnie. Jeśli Twoja rodzina jest większa warto zapytać o bilet rodzinny, dzięki czemu zaoszczędzisz parę złotych. W grupie zorganizowanej powyżej 10 osób, każda osoba płaci 7 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>