Aktywny wypoczynek w okolicach Karwi

Karwia, piękna nadmorska miejscowość leżąca na Wybrzeżu Kaszubskim, stanowi znakomite miejsce dla wielbicieli aktywnego odpoczynku, którzy lubią łączyć wakacyjny relaks ze wzmocnieniem organizmu i uprawianiem sportu.

Turyści, wybierający lokalną bazę noclegową, chętnie korzystają z pobliskiej plaży. O ile leżenie plackiem na kocyku nie wymaga żadnego wysiłku od plażowiczów, o tyle udział w grach zespołowych, takich jak siatkówka plażowa lub futbol na piasku, potrafią dać uczestnikom w kość. Ci, którzy chcą wzmocnić, mięśnie i uelastycznić tkanki mogą także intensywnie popływać wzdłuż brzegu i pospacerować lub pobiegać po piachu.

W pobliskim Nadmorskim Parku Krajobrazowym wyznaczono szlaki o różnym stopniu trudności, które prowadzą przez niezwykłe krajobrazy, unikalne formacje roślinne, dramatyczne struktury skalne i geologicznie ciekawe rejony. Specjalnie dla wędrowców zbudowano też po drodze tarasy widokowe, z których oglądać można wyniosłe klify, majestatyczne wydmy, lasy czy wrzosowiska torfowe. Zwolennicy turystyki pieszej na Kaszubach mogą przyjrzeć się z bliska lasom, wydmom, mierzejom i nadmorskim oczkom wodnym.

Dla fanów nordic walking przygotowano w okolicy Karwi trzy ciekawe trasy, każda z nich o innej długości. Szlaki przecinają się, co pozwala na dowolne projektowanie drogi do przemierzenia, w zależności od indywidualnych umiejętności. Oprócz wielbicieli kijków, z tych szlaków korzystają także biegacze, a zimą także narciarze biegowi. Rozmieszczone po drodze stacje pomiaru tętna pozwalają na kontrolowany i bezpieczny wysiłek, a czyste powietrze z wysoką zawartością jodu wzmacnia efekty treningu.

Wczasowicze, którzy chcą nauczyć się jazdy konnej lub skorzystać z możliwości przejażdżki na kucyku lub wycieczki na koniu po nadbrzeżu, mogą opłacić lekcję lub wypożyczyć zwierzę i pogalopować po okolicy, podziwiając widoki i wzmacniając przy okazji mięśnie całego ciała. Dostępne są także przejazdy po maneżu i w terenie.

Warto zdecydować się na noclegi wakacyjne w Karwi, bo to piękna miejscowość rybacka, w której można nie tylko relaksować się, ale i uprawiać przeróżne sporty.

Jedna myśl nt. „Aktywny wypoczynek w okolicach Karwi”

  1. Orientuje się ktoś może ile kosztują lekcje jazdy konnej? Bardzo chciałbym kiedyś tego spróbować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>